2 turnus rehabilitacyjny :)

26 Maj

Kolejny miesiąc mija w którym sporo się działo 🙂 Udało się wyjechać na drugi turnus rehabilitacyjny do „12 dębów” w Zaździerzu. Znalazło się wolne miejsce w ośrodku i zdrowie Zuzi dopisało. Plan dnia był jak zawsze napięty. Podobnie jak za pierwszym razem Zuzia trafiła na poranne zajęcia na basenie z Kamilą.

Finał EURO 2012 zbliża się wielkimi krokami więc i Zuzia pod okiem wspaniałego trenera przygotowywała się do mistrzostw w wodzie.
Po kąpieli w basenie był czas na zajęcia z kinezy z Pawłem. Zuzia pierwszy raz wskoczyła w „kombinezon mocy” próbując stanąć na własnych nogach 🙂 Ale żeby stanąć samodzielnie czeka ją jeszcze wiele godzin ćwiczeń.

Cały czas podczas zajęć mama była razem z Zuzią.

Dwa razy w tygodniu spotykaliśmy się na zajęciach z integracji sensorycznej u „cioci” Doroty. Podczas gdy Zuzia „kąpała się” w kulkowym basenie, Jasio uczył się literek.

Każdego dnia spotykaliśmy się z pedagog – „ciocią” Agnieszką. Czasem na sali doświadczania świata, czasem w gabinecie. Zuzia próbowała swoich sił grając na pianinku 😉Pół godzinki codziennie Zuzia spędzała z Grzegorzem na terapii ręki. Wkładała ręce w mąki, pianki, kisiele 😉 Każdego dnia inne doznania.

Na koniec dnia czekał na Zuzię „wujek” Mariusz. I znowu ćwiczenia na matach i piłkach. Lekko nie było ale za to efekty były widoczne już pod koniec turnusu. Zuzia wzmocniła się w podporach i potrafi utrzymać się przez kilka chwil siedząc po turecku.

Wyjazd na turnus był możliwy dzięki pieniądzom zebranym na koncie Zuzanki w Fundacji „Rozszczepowe Marzenia”. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Zuzię 1% podatku i darowiznami. Wielkie słowa podziękowania dla wszystkich terapeutów. Kontynuujemy rehabilitację prywatnie w Reholandii w Olsztynie i już za dwa tygodnie wracamy do Zaździerza. Widać duże postępy, które mobilizują do dalszej pracy. Najlepszym przykładem i wzorem dla Zuzi jest Hubcio, który bardzo dobrze radzi sobie z chodzeniem przy chodziku. Mogliśmy spędzić z nim i jego kochaną babcią cały turnus. Pozdrawiamy serdecznie.

Po całym dniu zajęć był czas na relaks… wspólne spacerki, rowerki, basen czy jacuzzi. Udało się także odwiedzić płockie ZOO.

Czasami pobujało się na ławeczce pod sosną razem z mamą, Tymkiem i jego mamą albo pospało w ramionach taty na kanapach w towarzystwie Lilki i jej mamy.

Tymczasem Jasio jak tylko było możliwe znikał z kolegami i bawił się z nimi samochodzikami.

Reklamy

Komentarze 2 to “2 turnus rehabilitacyjny :)”

  1. Ania z Hubciem Maj 27, 2012 @ 12:28 pm #

    Muszę powiedzieć,że Zuzia jest baaaardzo dzielną dziewczynką:) robi tak duże postępy !!! cieszymy się z Wami baaardzo – Hubiś nie może się doczekać kolejnych spotkań kiedy to dwa małe wilczki będą baraszkować razem:) Trzymamy cały czas kciuki niech Zuzia szybko dogania ( a kto wie może i przegoni Hubisia:) Hubka i będą razem biegać po trawie..ot takie moje marzenia..:)
    Jesteście cudowną rodzinką!!
    Buziaki od nas i od babci oczywiście:)

  2. ciocia Kamila ;) Maj 29, 2012 @ 4:14 pm #

    śliczne zdjęcia, czekam już w Zaździerzowym basenie na Zuzię i całą rodzinę 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: